Традиція - це та частина нашого минулого, якій ми допомагаємо перебратися в наше майбутнє. (Віктор Кротов) .

Ось і неофіційно зустрічати Новий рік за «старим стилем», тобто за юліанським календарем - наша традиція.

Треба відмітити, що дата святкування Нового року змінювалась неодноразово: ще за язичницьких часів його відмічали 22 березня – в день весняного сонцестояння, потім 1 вересня. Пізніше святкування Нового року перенеслось на 1 січня. Остання зміна відбулась у 18 столітті, коли вслід за Європою ми перейшли на григоріанський календар.

Але зустрічати Старий Новий рік зі щедрівками та колядками, з посіванням та найкращими побажаннями щастя, здоров’я, любові та миру ми продовжуємо і сьогодні. 14 січня до нашого управління завітали колядники, учні шкіл, які побажали нашому колективу процвітання, успіхів та нових досягнень. Цікаві сценарії, гарне виконання щедрівок - ми дивились і слухали зі справжньою насолодою. Дітвора майстерно виконала всесвітньо відомий «Щедрик» українського композитора Миколи Леонтовича.

З Вікіпедії
Уперше «Щедрика» виконав хор Київського університету 1916 року, коли композитор працював у Києві, де керував хоровими колективами, викладав у Музично-драматичній школі Миколи Лисенка (згодом — інституті його імені), працював у музичному відділі Київського обласного комітету та у Всеукраїнському комітеті мистецтв та очолив щойно створений державний оркестр. Виконання твору принесло великий успіх. Ім'я Леонтовича стало відомим у музичних колах і серед широкої публіки. 5 жовтня 1921 року «Щедрик» було вперше виконано на концерті в Карнегі-Холі в Нью-Йорку. Настільки ця пісня сподобалася американцям, що в 1936 році американець українського походження Петро (Пітер) Вільховський (англ. Peter Wilhousky), який працював для радіо NBC, створив англійську версію слів до «Щедрика». Пісня нагадувала Вільховському передзвін, і він зафіксував цей образ у своїх віршах. Пізніше пісня закріпилася в музичній культурі західних країн під назвою «колядка дзвонів» (англ. Carol of the Bells). І досі американські хори, професійні й непрофесійні, співають цей твір як колядку на Різдво.