Продовжується спорожнення русла магістрального каналу, що здійснюється з обмеженою витратою 1,8 м3/с через аварійний скид №1 та частково через великі водовиділи.

На даний час рівень води в відсіку каналу Головна споруда – перегороджуюча споруда №1 знизився до відмітки 11,72 мБС. Вода з Перекопського каналу спрацьовується через аварійний скид №1А .

Скид здійснюється згідно Дозволу на спеціальне водокористування №86/ХС/49д-17 від 29.09.2017р. через АС №1 - у р.Каланчак; через АС№1А – у Перекопську затоку Чорного моря.

З метою виявлення впливу скиду води на навколишнє середовище під час спорожнення Північно-Кримського каналу 30 жовтня спеціалісти відділу водокористування Тарапун Н. та Біляєв Г. провели обстеження споруд аварійних скидів №1 і №1А та їх скидних каналів. В ході обстеження були проведені контрольні виміри витрат скидних вод.

Про аварійні скиди
Згідно проекту експлуатації після закінчення поливного сезону Північно – Кримський канал спорожнюється до мінімально допустимих рівнів для проведення на ньому ремонтних та других невідкладних робіт. Спорожнення відсіку Головна споруда – Перегороджуюча споруда №1 в кінці поливного сезону та у випадку аварійних ситуацій здійснюється через аварійний скид №1 на ПК 712+38 ( АС№1 ). Це гідроспоруда трубчастого типу, перетин труби - 4х2,3м. Вхідні отвори перекриваються двома плоскими затворами, для маневрування якими використовують електропідйомники. Довжина скидного каналу до впадання в річку Каланчак становить 5,9 км. Проектна пропускна спроможність споруди 87м3/с. Аварійний скид №1а - це полігональний водозлив з двома донними водовипусками загальною витратою 155м3/с (донні - 2х25м3/с, полігональний - 105м3/с). Донні водовипуски трубчастого типу, перетин труби 2х2,5м. Вхідні отвори перекриваються двома плоскими затворами, маневрування якими на даний час здійснюється ручними підйомниками. Довжина скидного каналу до впадання в залив Чорного моря складає 1400 м, з яких 986 м - у бетонному екрані.