Як і людям, так і лісам час від часу потрібне хірургічне втручання заради їхнього збереження. Санітарні вибіркові вирубки дозволяють прибрати сухостій, який виникає внаслідок висихання дерев. Сухі та мертві дерева стають чудовими носіями хвороб та вогненебезпечними, внаслідок чого виникають лісові пожежі. Тому треба своєчасно проводити санітарні вибіркові вирубки засохлих дерев.
З метою поліпшення санітарного стану, дотримання природоохоронних вимог та оздоровлення лісових насаджень Північно-Кримського каналу було проведено лісопатологічне обстеження.

На підставі матеріалів лісовпорядкування на доцільність призначення в них санітарно-оздоровчих заходів та погодженого переліку заходів з поліпшення санітарного стану лісів на 2019 рік і лісорубного квитка, в вересні –жовтні поточного року були проведені лісозаготівельні роботи з вибіркової санітарної рубки в лісових насадженнях 1-го відділення Північно-Кримського каналу. 

В 3 кварталі поточного року на 4 виділі з ПК 67+40 по ПК 85+50 на площі 12,9 га було заготовлено ділової деревини - 7,7 м3 і – дров (дров’яної деревини) - 39,5 м3.