Шановні колеги!

Колектив управління Північно - Кримського каналу вітає Вас з державним святом – Днем Конституції!

Неможливо уявити демократичну державу сучасного світу, яка б не мала свого основного Закону - Конституції. Адже саме в Конституції закріплюються вихідні положення, на яких ґрунтуються найголовніші форми життя суспільства. Вона закладає принципи організації та функціонування держави і громадських структур, формулює основи правового статусу особи, є базисом усієї правотворчої діяльності.

Першу незалежну Конституцію держави України прийняли в Верховній раді в 1996 році 28 червня. Прийнятий в ту безсонну для парламентарів ніч  основний Закон діє по сьогоднішній день. Тоді були розглянуті   питання про державну символіку та мову, визначені основні права та обов’язки громадян.

Відповідно до прийнятої Конституції - Україна є соціальною, незалежною, суверенною і правовою державою. Найвищою соціальною цінністю визнаються людина, її здоров'я і життя, гідність і честь. Президент є главою держави, та, відповідно, гарантом дотримання Конституції. День прийняття основного державного закону країни був заснований офіційним святом - днем ​​Конституції.  

То ж зі святом всіх нас! Щастя, здоров’я, нових трудових здобутків. І хай наша Конституція завжди буде   гарантом  наших прав, нашого життя! 

Деякі цікавинки

1. Першою конституцією в сучасному розумінні цього поняття, - тобто документ, що описує і встановлює поділ влади і компетенцію кожної з них, - є Конституція США, що булла ратифікована 17 вересня 1787 року.

2. Над Конституцією Європейського Союзу три роки працювали кращі уми Європи. Вона була схвалена в червні 2004 року на спецсамміті ЄС. Документ з'явився відразу на 20 мовах і став найбільш об ємною і всеосяжною конституцією в світі. Втім, їй не судилося сприяти появі загальноєвропейської самосвідомості - на загальнонаціональних референдумах європейських країн вона не змогла зібрати достатньо голосів в свою підтримку.

3. В Ізраїлі замість єдиної конституції діє збірка основних законів. А все тому, що суперечності між духовними і світськими законами країни виявилися занадто великі, щоб їх усі можна було вирішити в одному документі.

4. Конституція Індії була прийнята в 1950 році. Вона стала найбільшим за обсягом Основним Законом в світі, вона представляє з'єднання конституційно-правових традицій Великобританії з окремими положеннями конституцій США, Ірландії, Канади, Австралії, СРСР, Веймарської республіки в Німеччині, Японії і деяких інших країн. З тих пір в неї було внесено близько 500 змін і доповнень.

5. У японській Конституції є три основних принципи: суверенітет народу, повага до основних прав людини, пацифізм (відмова від війни як суверенного права нації).

6. Відмінною характеристикою британської Конституції є відсутність будь-якого єдиного документа, який можна було б назвати основним законом країни.

7. У Конституції США не згадано слово «демократія». Крім того, американська Конституція рекордно коротка - вона складається з 4,4 тисячі слів.

8.  Конституція незалежного Узбекистану була прийнята першою на пострадянському просторі.

9.  Еквадор став першою в світі країною, яка закріпив права природи на рівні Конституціі.

10. Конституція Мальти проголошує свою країну нейтральною, яка прагне до миру.