Північно-Кримський канал повністю готовий до поливного сезону 2019 року. Відсіки магістрального каналу заповнені дніпровською водою до робочих рівнів.

Головна споруда Олександрівського каналу вже готова прийняти дніпровську воду: 12 квітня там було встановлене обладнання системи водообліку та проведена її наладка спеціалістами управління Олександром Машковцевим та Андрієм Ярушиним.

Для вимірювання витрати води на вузлі обліку застосовується метод «швидкість – площа». Для вимірювання скорості потоку води використовується ультразвуковий витратомір-лічильник. Для вимірювання площі перерізу водного потоку використовується комбінація первинного прибору-рівнеміру, вимірюючого рівень води в гідростворі та вторинного приладу, що перераховує «рівень води в площу перерізу водного потоку, а потім в витрати води». В комплекс вузла водообліку входить також і енергозабезпечуюче обладнання - сонячні батареї, акумулятори, розподільні ящики…

Разом з наладкою обладнання було проведено і регулювання рамок датчиків методом корекції кількості води в резервуарах, що підтримуються поплавковою системою на потрібному рівні.