Колективом управління Північно-Кримського каналу докладається багато зусиль, знань та досвіду, аби дніпровська вода кожного року забезпечувала високі врожаї на землях Херсонщини. Саме тому пуск каналу є особливою подією для всіх працівників управління і мешканців Херсонської області.

27 березня 2019 року о 12 годині в 62 раз відкрилися затвори Головної споруди і Дніпровські води потекли в створений людськими руками Північно-Кримський канал.

Цьогорічні погодні умови з вітрами-суховіями та невеликою кількістю опадів не сприяли утворенню запасів вологи на полях області, тому й поливний сезон розпочався раніше ніж у минулому році.

Пропуск води з Каховського водосховища в канал здійснюється через водозливи Головної споруди, які представлені двома секторними затворами з шириною порога по 20 метрів і вагою 114 т кожен. Проектна пропускна здатність 294 м3/с. Максимальне занурення затворів становить 486 см. Пропуск витрат здійснюється через гребінь затвора при опусканні його в нішу, розташовану нижче порога споруди.

«Відкрити Головну споруду» - лунає наказ начальника управління. Опускання затворів. Плескіт дніпровської води, що починає переливатися через них, спочатку тихий, майже не чутний із-за гомону присутніх на пуску працівників та гостей управління, з кожною миттю все гучнішає. І не тільки кожна людина відчуває всім своїм єством, а й вся грандіозна споруда з бетону і металу здригається від мощі та напору дніпровської води. Відчуття просто неймовірні!

Настрій у всіх піднесений. Цьому сприяє і урочистість моменту і подяка начальника Управління Сергія Шевченка трудовому колективу за плідну працю, за вміння та старанність, за своєчасну підготовку магістрального каналу до нового поливного сезону. Особливу увагу викликали добрі слова на адресу колективу управління від народного депутата Сергія Хланя, мерів м. Нової Каховки Володимира Коваленка та м. Таврійська Миколи Різака, начальника БУВРУ нижнього Дніпра Ігоря Андрієнка та їх побажання успіхів та натхнення колективу під час поливного сезону.

Посмішки, розмови, оплески, що раз за разом зриваються, захоплені вигуки, одним словом – свято! Свято пуску Північно-Кримського каналу.