Вітаємо Вас зі святом води і запрошуємо задуматися, яке значення для всіх і для кожного з нас має цей природний ресурс, відомий зі шкільних часів як рідина без кольору, запаху і смаку.

Всесвітній день води, що відзначається на всій планеті, започаткований в 1992 році конференцією ООН. Його мета - привернути увагу громадськості до стану водних об'єктів і проблем, пов'язаних з їх відновленням і охороною. Гасло поточного року – «Вода для всіх».

Що ми маємо відносно водних ресурсів на сьогодні? З одного боку, з часів світобудови кількість води на планеті Земля залишається без зміни, а з іншого боку - населення Землі неухильно зростає, так само як і незмірно зростають техногенні запити цивілізації.

В результаті діяльності людини, що негативно позначається на кількості і якості прісної води на планеті, остання містить понад 13 тисяч токсичних елементів. Не існує природних механізмів знешкодження такої кількості екзотоксинів, тому охорона і очищення води стали нагальною проблемою для людства.

Залежність суспільства від водних ресурсів не зменшується, а весь час зростає, підвищуються вимоги до якості води. Дефіцит водних ресурсів або незадовільна їх якість становить загрозу розвитку суспільства. Всесвітній День Води має привернути увагу до необхідності покращення якості води, підтримання здорових екосистем, підвищити екологічну свідомість і культуру громадян.

В управлінні Північно-Кримського каналу велике значення надається виховній роботі по пропаганді дбайливого відношення до водних ресурсів та ролі Північно-Кримського каналу для вирішення сільськогосподарських та промислових проблем півдня країни.

Напередодні Дня води в Управлінні завжди організовуються зустрічі з учнями шкіл, технікумів, інших учбових закладів . У цьому році ми зустрічали учнів 5-х класів місцевої загальноосвітньої школи №7. Лекцію до Дня води, в якій були розглянуті питання про водні ресурси України, про значення рік та штучних каналів і взагалі води у житті людини провела начальник відділу водокористування Тарапун Н.М. Заключна частина лекції мала форму діалогу. На питання « Чи хочете ви жити в країні з чистою водою і що для цього ми повинні робити ?» діти вибудували цілу збірку правил, яка містила пропозиції: вчасно закривати кран на кухні чи у ванній кімнаті, віддавати перевагу душу замість ванної, не використовувати миючі засоби, що призводять до загрозливого «цвітіння» водойм… Але всі згодилися з тим, що головне - не засмічувати водойми і їх береги побутовими відходами, залишати після свого відпочинку на лоні природи чисту воду, цілі дерева і кущі, зелену траву. Школярі подивилися пізнавальні ролики про українські водойми, про фосфати, рекомендовані для перегляду Держводагентством України. Після цього відвідали музей Управління, з експонатами якого їх знайомив Скляров В.Г.

Учні молодших класів школи №7 та Новокаховської дитячої школи мистецтв № 2 приймали участь у конкурсі малюнків на тему « Бережіть воду!». Кращими малюнками прикрашені виставочні стенди у холі управління. Майстерність дітей, яскравість їх малюнків, їх старання при виконанні робіт вселяють надію про небайдужість молодого покоління до цієї важливої теми, до майбутнього нашої планети.

Деякі з кращих малюнків управління Північно-Кримського каналу використало для оформлення билбордів, установлених вздовж каналу, з метою привернення уваги мешканців України до проблем, пов’язаних зі збереженням водних ресурсів для майбутніх поколінь.

Всі ми живемо «внизу за течією» і тому захист та збереження води – це відповідальність кожного із нас!

Процвітання майбутніх поколінь залежить від цього дорогоцінного ресурсу – чистої води!